Зарядний кабель для Nissan Leaf – як вибрати та де купити?

 

Nissan Leaf - найпопулярніший електромобіль в Україні та світі. І більшість власників цих автівок окрім базового зарядного пристрою, який підключається до звичайної розетки на 220В, також мають зарядний кабель, який дозволяє підключатися до зарядних станцій і заряджатися в 2 рази швидше.

 

Переважна більшість зарядних станцій в Україні обладнані роз’ємами типу Mennekes Type-2, тому для зручності користування кожен власник Nissan Leaf повинен мати кабель, який дозволяє підключитися до цих зарядних станцій.

 

Оскільки майже всі завезені в Україну Ліфи - це моделі до 2018 року, які обладнані однофазим портом Type1, тому для вас підійде кабель типу Type2 - Type1.

Переглянути список доступних в Україні кабелів Type2 - Type1 можна тут.

 

Але, якщо ви щасливий власник нового електромобіля Nissan Leaf 2018 модельного року, ввезеного із Європи, то ваш електромобіль може бути обладнаний потром Type2, і, відповідно, вам потрібно буде кабель типу Type2 - Type2.

Переглянути список доступних в Україні кабелів Type2 - Type2 можна тут.

 

 

При виборі кабеля для вашого Ліфа, потрібно звернути увагу на такі деталі:

  1. Довжина кабелю повинна бути від 4-х метрів. Деякі компанії пропонують дешевші кабелі довжиною до 3-х метрів, але вони, як показує практика, дуже не практичні. Оскільки дуже часто на місцях для електромобілів запарковані автомобілі з ДВЗ і щоб дотягнутися до зарядного пристрою вам знадобиться значно довший кабель.

  2. Матеріал із якого зроблений кабель. Якість покриття кабелю має велике значення. Для здешевлення зарядного кабеля, деякі компанії використовують дешеві матеріали, і через це кабель під дією сонячної радіації за 1-2 роки “висихає”, починає тріскати і стає небезпечним для використання.

  3. Якість конекторів. Власники дешевих зарядних кабелів спостерігають проблему, коли у самому штекері відпадали направляючі контактів. Через це переставав працювати як кабель, так і блокувалася робота зарядної станції. Для того, щоб такого не сталося, краще купувати німецькі зарядні кабелі таких брендів як Phoenix Contact, LAPP або Mennekes. Проте якщо вас цікавить дешевша, але перевірена продукція, можете також взяти кабель він Octa чи EcoFactor.