image

CHARGEX: детальний огляд та реальні відгуки

Компанія CHARGEX (Charge Group) займається розробкою та виробництвом зарядних станцій для створення зарядної інфраструктури для електротранспорту.

 

Однією з основних завдань компанії є розробка технологій, що впливають на скорочення викидів в навколишнє середовище, а також підвищення енергоефективності продукції та раціональне використання енергії.

 

Компанія ChargeX - молодий гравець українського ринку зарядної інфраструктури. Історія компанії почалася у 2016 році з ідеї створити хмарний сервіс для зарядних станцій. Стартап створили три людини: Юрій Дмитришин, Василь Сташук та Володимир Кравченко.

 

За основу роботи сервісу було взято протокол OCPP, який поширений в Європі (Open Charge Point Protocol - протокол, який використовується для організації зв'язку між зарядними станціями для електрокарів). В результаті був розроблений хмарний сервіс OnCharge - для управління OCPP-сумісними мультибрендовий зарядними станціями. Сервіс дозволяє створити мережу з зарядних станцій. Управління ними здійснюється з єдиного центру. Восени 2017 роки команда запустила сервіс на комерційній основі - він працював для зарядки в салоні Electrocars, де люди змогли заряджатися на швидкості до 50 кВт⋅час. Крім цього, з цим сервісом працює мережа АЗС «Кло».

 

Після цього команда приступила до роботи над зарядною станцією ChargeX SC3211. Точніше, це не вся станція, а її серцевина, тобто контролер. Силову частину і порт команда закуповує у європейських виробників. Від інших станцій вона відрізняється вбудованим лічильником електроенергії, а також наявністю регулятора потужності подачі. Крім зарядки електрокарів вона виконує і інші функції, серед яких варто відзначити роздачу Wi-Fi.

 

Ще одним продуктом компанії є зарядна станція ChargeX SmartColumn в алюмінієвому корпусі.

 

Слід зазначити, що корпуси перших станцій виготовлялися з металу. Пізніше для серійного виробництва буде використовуватися пластик, який у порівнянні з металом має декілька переваг. По-перше, скорочуються викиди від виробництва. По-друге, зарядна станція набагато легша та стійкіша до корозії. По-третє - вона суттєво дешевша, ніж зарядна станція з металевим корпусом.

 

Попит на продукцію компанії є як серед приватних, так і серед комерційних осіб. В цілому ж вона орієнтується не на найбагатші європейські країни.

Відгуків ще немає