image

Як у Києві виробляють зарядні станції для електромобілів (фото)

24.02.2018Мрозакевич Роман

Нещодавно ми розповідали про те, що Україна входить в ТОП-5 країн світу за темпами зростання продажів електромобілів, а також входить в ТОП-5 країн світу за темпами розвитку електромобільної інфраструктури.

 

Окрім цього, в Україні активно розвивається виробництво обладнання для розвитку зарядної інфраструктури: у Києві працює компанія, яка розробляє та виробляє сучасні зарядні станції для електромобілів.

 

Компанію Octa Energy створили у 2016 році двоє киян - Олександр Амелькін та Андрій Смоголюк, які навчалися в одній групі на інженерів-радіотехніків. В 2016 році в Україні було важко знайти якісне та недороге обладнання для електромобільної інфраструктури, і тому колишні одногрупники вирішили почати бізнес із виробництва недорогих, але якісних, зарядних станцій типу “стовпчик”.

 

Сьогодні компанія Octa Energy має налагоджене виробництво сучасних зарядних станцій на базі OCPP протоколу, які не поступаються по якості кращим іноземним аналогам.

 

 

Проектування

Процес створення зарядних станцій починається із вивчення попиту на ринку та розрахунку економічної доцільності.

 

Фото - EcoTown

Наступний етап - створення трьохвимірної моделі продукту.

 

 

Після створення 3D-макету, потрібно зробити деталіровку - на кожен елемент конструкції розробляється окреме креслення. Також на стадії проектування потрібно вибрати спосіб обробки матеріалів і варіанти виготовлення. Тільки після цього йде розробка техпроцесу виробництва і, власне, сам процес виробництва.

 

Паралельно із проектуванням корпусів відбувається проектування плат.

 

 

При проектуванні функціональної частини зарядок Octa, розробники врахували, що клієнти часто просять зробити нестандартні комплектації зарядних станцій, або вже після придбання станцій, інколи хочуть додати нові функції, яких не було у базовій версії. Саме тому, всі зарядні станції Octa проектуються та виробляються на єдиній UCP платформі, яка дозволяє збирати всю керуючу частину зарядок по принципу конструктора Lego. 

 

 

Таке рішення дозволяє просто виробляти нестандартні конфігурації зарядних станцій, а клієнтам старих зарядних пристроїв - легко розширювати існуючий функціонал.

 

Виробництво

Виробництво корпусів та плат для зарядних станцій Octa здійснюється в Україні. Проте частину радіодеталей потрібно закуповувати за кордоном.

 

Виробництво плат здійснюється частково на власному виробництві, а частково - на потужностях Укроборонпрому.

 

 

Металеві корпуси та пластикові деталі зарядних станцій виробляють у Києві.

 

 

Кінцевим етапом виробництва зарядних станцій є збірка та тестування.

 

 

 

Перспективи

Зарядні станції київського виробництва вже імпортуються в інші країни. Окрім цього, в рамках проекту EV-net, планується встановлення зарядних станцій Octa у десятках населених пунктів по всій Україні.

 

Першочерговим завданням для компанії, зі слів Андрія та Олександра, є налагодження випуску нової “розумної” зарядки на основі протоколу OCPP 2.0 і вихід на ринки Європи та США.

 Українські зарядні станції не поступаються якістю більшості європейських аналогів, в той же час вони майже в два рази дешевші і надають кращий сервіс та обслуговування. Ознайомитися зі всією лінійкою зарядних станцій Octa можна на сайті офіційного представника в Україні - компанії Faraday.