Встановлення зарядних станцій для електромобіля вдома чи гаражі (Київ)


установка зарядних станций киев

 

 1. Чи варто вдома встановлювати зарядну станцію для електромобіля?

 2. Як вибрати зарядку для електромобіля?

  - Який у вас електромобіль?

  - Яка у вас виділена потужність на будинок?

  - Що електрозарядка має робити?

 3. На що звертати увагу при монтажі?

 4. Як вибрати монтажників зарядних станційЧи варто вдома встановлювати зарядну станцію для електромобіля?

 

Зарядна станція біля будинку або у гаражі - це не просто необхідність, це вигідна інвестиція. 

 

Якщо ви будете в майбутньому продавати чи здавати будинок, то це буде тією важливою складовою, яка підвищує вартість нерухомості. Якщо ж ви не плануєте нічого продавати - тоді зарядна станція допоможе вам зекономити тисячі гривень.

 

Ось 3 основні причини, чому інсталяція домашньої електрозаправки - це розумне рішення:

 

 1. Вартість електрики для домогосподарств значно дешевша.

  В Україні встановлена гранична вартість на послуги електропостачання для домогосподарств, тому заряджати електромобілі найвигідніше на зарядних станціях, які мають підключення саме як домогосподарств.


 2. Економія на нічному тарифу.

  Власник електромобіля може встановити такий графік зарядки, щоб електромобіль заряджався вночі лише в той період, коли діє знижка на “нічний тариф”. Таким чином вартість зарядки зменшиться ще вдвічі.


 3. Корисно для електромобіля

  Відомий факт, що акумулятор на 80% ємності заряджається швидко, а після цього зарядка сповільнюється. І чим ближче до 100%, ти повільніше. Цей процес називається “балансуванням” - і це дуже корисно для акумулятора, особливо якщо ви інколи користуєтеся швидкісними зарядками. А час на таке балансування зазвичай є якраз саме на домашніх зарядках.

 

Окрім всього вищезазначеного, варто відмітити ще одну найважливішу перевагу - це зручність. Вам не потрібно витрачати дорогоцінний час на поїздки до зарядних станцій.

 

 

Як вибрати електро-зарядку для дому?

 

Щоб вибрати оптимальну зарядку, вам потрібно буде відповісти на декілька питань:

 

1. Який у вас електромобіль?

В різних автомобілях - різні зарядні порти, та різні можливості зарядки. При цьому навіть одна і та ж модель Tesla може мати різні зарядні порти, адже для США і для Європи виробник модифікує автівки різними портами.

 

Отже, якщо у вас електромобіль пригнаний із США, то там буде однофазний зарядний порт j1772 - Type1. В залежності від електромобіля - максимальна сила струму при зарядці може сягати 40А. Відповідно, ви можете впевнено встановлювати зарядку із вбудованим кабелем Type, завдяки чому ви будете дуже зручно і дуже швидко ставити ваш електрокар на зарядку і він зможе використовувати свої можливості зарядки на максимум.

 

Якщо у вас європейський електромобіль (в тому числі, придбаний в офіційних дилерів в Україні), то велика ймовірність, що він буде обладнаний трифазним зарядним портом Type2 від Mennekes. Тут також варто розуміти, що в залежності від автомобіля, максимальна швидкість зарядки також відрізняється. Зазвичай потужність зарядки електромобілів коливається від 11 до 22 кВт, але є деякі моделі Renault, які можуть заряджатися з потужністю до 44 кВт! Таким чином, якщо у вас електромобіль обладнаний портом Type 2, для зручності ви можете купити зарядку із вбудованим зарядним кабелем (конектором) Type2, або ж зарядку із розеткою Type2 і додатково ще придбати кабель Type2-Type2, щоб можна було використовувати цей кабель на публічних зарядках.

 

Якщо у вас китайський електромобіль, то він швидше за все буде обладнаний зарядним портом GB/T. В такому випадку, ви можете або купити відразу зарядку із кабелем (конектором) GB/T, або купити перехідник і заряджатися від більш стандартної зарядки.

 

 

А якщо ви ще не купили електромобіль? Або якщо ви плануєте скоро змінити електромобіль на інший, але не вирішили на який?

 

Насправді є універсальне рішення, яке можна порівняти зі стандартним USB-портом для зарядки смартфонів.

 


         Розетка Type2 від Mennekes - це стандарт, який дозволить використовувати вашу зарядку для будь якого електромобіля. 

 

електрозаправка для дому

 

Адже так само, як власники різних брендів телефонів можуть через свій кабель підключитися до стандартного USB-порта, точно так само власники різних електромобілів можуть підключитися зі своїм зарядним кабелем до розетки Type2. Тому якщо у вас є хоча б найменші сумніви щодо вибору зарядки - рекомендуємо обрати саме зарядку з розеткою Type2 (22 кВт).

 

2. Яка у вас виділена потужність на будинок?

 

Якщо ж у вас підведено достатньо потужностей до будинку, то цей пункт можете пропускати :)

 

Проте буває таке, що ваш електромобіль може заряджатися із потужністю до 22 кВт, але у вас до будинку підведено значно менші потужності. 

 

потужність підключення

 

Тут вже важче зробити правильний вибір, адже тут потрібно врахувати:

 • по скількох фазах і з якою потужністю може заряджатися ваш електромобіль

 • скільки фаз підведено до вашого будинку та який максимальний ампераж

 • яке споживання зазвичай у вашого будинку вдень та яке вночі

 

Загалом, щодо питання вибору зарядки, коли у вас недостатньо потужності, краще проконсультуватися із експертами, або хоча б із толковим електриком - щоб зарядка електромобіля потім не створювала вам незручностей у побуті.

 

Але і на цей випадок у нас є рекомендація. Ви можете придбати мобільну (переносну) зарядку із функцію вибору потужності. На ній можна обмежувати максимальну потужність (ампераж) зарядки, а встановлення настінного холдеру робить її зручною у повсякденному вжитку.

 

3. Що електрозарядка має робити?

 

У різних людей - різні очікування від зарядки. 

 

Декому достатньо щоб зарядка лише поповнювала заряд акумулятора. 

А декому важливо аналізувати споживання, дивитися звіти, налаштовувати графіки заряджання (час запуску і час зупинки). Можливо дехто хоче возити цю зарядку із собою і використовувати її в різних місцях.

 

На щастя, технології дозволяють задовольнити побажання кожного, тут питання лише в грошах. 

 

керування зарядною станцією OCPP

 

Отже, якщо вам потрібно лише зарядити електромобіль - тоді вибирайте найпростіші зарядки типу Octa - вони зручні, надійні та недорогі.

 

Якщо вам потрібно керувати станцією з мобільного, можете взяти зарядки, які підключаються по Wi-Fi до телефону, або по LAN/3G до мобільних додатків, розроблених спеціально для цих станцій.

 

Якщо ж ви хочете підключити зарядку до білінга, щоб можна було платно надавати доступ до неї іншим людям - тоді вам потрібна “розумна” зарядка, яка підтримує OCPP-протокол.

 

Якщо ви часто переїжджаєте і хочете возити зарядку з собою - тоді вам підійде переносна зарядка, яка вдома підвішується на стаціонарний тримач. Тоді ви зможете вдома користуватися нею як стаціонарною, а при потребі - знімати її з тримача і брати з собою в дорогу.

 

Якщо ж у вас є якісь специфічні вимоги до зарядки - то тоді вже варто проконсультуватися із експертами.На що звертати увагу при монтажі?

 

Як таких правил щодо монтажу немає. Єдина вимога - це зручність та безпека.

 

Щодо безпеки:

 

Якщо зарядка монтується на вулиці - обовʼязково перевірти ступінь захисту оболонки (IP):

 • IP — це скорочена назва класифікації Ingress Protection;

 • перша цифра — клас захисту від потрапляння твердих предметів;

 • друга цифра — клас захисту від потрапляння рідини.


Захист зарядних станцій для електромобілів

 

Для вуличних та переносних зарядок рекомендується клас захисту не нижче IP67.

 

Щодо зручності:

 

Обовʼязково врахуйте: 

 • де саме на електромобілі розміщений зарядний порт

 • ваш типовий маршрут від водійського місця до будинку

 • відстань від зарядки до зарядного порту. 

 • врахуйте, що у наступному електромобілі зарядний порт може бути вже у іншому місці

 

При купівлі зарядної станції (кабелю) - враховуйте, щоб кабель не був натягнутий у повітрі - він має вільно лежати на землі.Як вибрати монтажників зарядних станцій

 

Насправді, якихось особливих технічних навичок для інсталятора зарядних станцій у приватному будинку чи гаражі - немає. Особливо якщо у вас достатня виділена потужність у будинку - то тоді це взагалі не проблема. Можна брати будь якого адекватного електрика - і він все зробить правильно.

 

Проте, якщо у вас недостаньо потужностей електромережі - вам краще відразу звертатися до спеціалістів, які мають практичний досвід у цьому питанні, щоб потім не прийшлося змінювати саму зарядку чи наново прокладати живлення. 

 

Найкращий спосіб знайти монтажників - залишити заявку по посиланню нижче. 

 

Вам абсолютно безкоштовно нададуть консультацію спеціалісти компанії Фарадей, які мають більш ніж 5 річний досвід монтажу зарядних станцій по всій Україні. 

 

 

>>> Знайти монтажників зарядних станцій <<<

 

 

Крім безкоштовної консультації, ми вам запропонуємо одного чи декількох перевірених монтажників зарядних станцій із вашого міста. 

 

Заповнення анкети займає всього декілька хвилин.

 

Чим більше інформації ви зможете надати (включно із фото) - тим більше часу ви зекономите в майбутньому при виборі станції та монтажників.

 

Також, окрім заявки, можете зателефонувати нам на наш контактний телефон в шапці сайту.