image

Де в Україні першочергово потрібно встановити зарядки для електромобілів – опитування

06.02.2018Мрозакевич Роман

Відсутність розвинутої зарядної інфраструктури - одна із основних причин, чому українці не поспішають пересідати на електромобілі. В той же час, через невелику кількість електромобілів в Україні - інвестори не зацікавлені у розбудові сучасної електромобільної інфраструктури. Виходить замкнуте коло.

Проте 2018 обіцяє бути проривним:

  • в Україні скасували акциз і ПДВ на ввезення електромобілів

  • більшість власників торгових центрів, бізнес-центрів та АЗС зрозуміли, що наявність зарядки для електромобілів - це така ж необхідність як Wi-Fi, і почали активно встановлювати зарядні станції

  • українські виробники зарядних станцій вже доганяють по якості іноземних виробників і можуть забезпечити ринок необхідним обладнання для розбудови сучасної інфраструктури

  • українські ІТ-фахівці створили та постійно удосконалюють сучасні мобільні додатки для користування та керування зарядною інфраструктурою, які не поступаються іноземним аналогам

  • українські мережі платних зарядок постійно розширюють покриття та покращують рівень сервісу

Тим не менш, всі вищезазначені причини пришвидшать розвиток електромобільної інфраструктури в першу чергу у великих містах, де вже є достатньо електромобілів.

А для того, щоб розвіяти міф, що “Електромобілями не можна подорожувати на великі дистанції”, і цим остаточно розірвати замкнуте коло - потрібно встановити зарядки у тих місцях, де це потрібно електромобілістам - навіть якщо інвестору це не принесе значних дивідендів найближчими роками.

Тому, щоб дізнатися, де в першу чергу потрібно встановити зарядну станцію, потрібно опитати як власників електрокарів, так і потенційних покупців. Українські ентузіасти, які займаються розвитком електромобільної інфраструктури (ГО “Електро-Автосам, ГО “Клуб електромобілістів ElectrocarsClub, при підтримці сайту EcoTown та компанії Faraday) розпочинають всеукарїнське дослідження, яке покаже географію найпроблемніших місць електромобільної інфраструктрури в Україні.

Проголосуйте за місце встановлення зарядки по цьому посиланню. (без реєстрації)

Після закінчення голосування буде створена інфографіка, проведено детальний аналіз, і до результатів дослідження буде надано доступ всім бажаючим.

Окрім цього, в рамках проекту EV-net, у найбільш затребуваних місцях буде встановлено безкоштовні зарядки.

Будемо вдячні за підтримку.