image

ТОП-7 НАЙБІЛЬШИХ МЕРЕЖ ЗАРЯДНИХ СТАНЦІЙ ДЛЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ У СВІТІ

26.07.2022Ромацова Ангеліна

 

Значне прискорення виробництва та реалізації електромобілів в усьому світі зумовили необхідність розвитку відповідної інфраструктури, а саме – зарядних станцій. Як йшлося у попередній статті, відкриття зарядної станції із 2-3 зарядними пристроями – це низькорентабельний бізнес, тому в останні роки розвиваються великі мережі заправних станцій для електромобілів, які дають можливість водіям швидко зарядити свій електромобіль, а також отримати додаткові послуги.

 

 

Лідером серед мереж зарядних станцій є мережа ChargePoint, яка відкрила більше 20 тис. зарядних станцій в усьому світі:

pastedGraphic.png

ТОП-7 мереж зарядних станцій для електромобілів у світі, 2021 р. 

 

Побудовано автором за даними ChargePoint; Licarco; Top 8 EV Charging Operators in the World; Kolibri

 

Далі наведемо найбільші у світі мережі зарядних станцій для електромобілів:

 

  1. Підгрупа французької MNC Engie, EVBox встановила понад  190 тис.  зарядних точок у всьому світі та представлена ​​у понад 13 країнах. Вони об’єдналися з  Everon і The Mobility House, щоб створити покращену версію DCS для регіону DACH (Німеччина, Австрія та Швейцарія). 

 

  1. TELD має найбільшу мережу швидкої зарядки як у Китаї, так і в світі, що налічує понад 151 тисячу пристроїв швидкої зарядки постійного струму (Licarco).

 

  1. ChargePoint — це найбільша та найбільш відкрита мережа зарядних станцій для електромобілів (EV) у світі, яка налічує понад 20 тис.  пунктів зарядки. ChargePoint займає перше місце в рейтингу провідної незалежної дослідницької фірми Navigant Research і створює вдосконалене апаратне забезпечення та найкраще у своєму класі хмарне програмне забезпечення (ChargePoint).

 

  1. Нафтогазова компанія Shell протягом останніх років інвестувала в мережі зарядних станцій для електромобілів. NewMotion, дочірня компанія Shell, пропонує доступ до широкої мережі громадських зарядних станцій, яка налічує до 80 тис.  громадських зарядних точок у 28 країнах Європи. Shell також співпрацює з IONITY для створення мережі, яка може заряджати електромобілі менш ніж за 10 хвилин.  

 

  1. Мережа зарядних станцій для електромобілів BP або BP pulse планує розгорнути 1400 зарядних станцій до 2030 року. Вони працюють над угодою про партнерство з найбільшою мережею зарядних станцій для електромобілів Великобританії - Chargemaster. Це додасть 6500 зарядних станцій для електромобілів у портфоліо британської нафтогазової ТНК. Окрім цього, BP  створила спільне підприємство з  BMW Group  і  Daimler Mobility  (кожен має по 33,3% акцій кожному) для створення Digital Charging Solutions GmbH (DCS) для OEM-виробників.  

 

  1. Blink Charging  розгорнула понад  30 тис.  зарядних портів у понад 13 країнах. Американська компанія планує залучити інвестиції в розмірі 150 млрд. дол. США для подальшого виходу на ринок зарядних пристроїв для електромобілів (Top 8 EV Charging Operators in the World). 

 

  1. Tesla. Можливо, це найвідоміше ім’я в галузі електромобілів, а мережа зарядних станцій для електромобілів є, мабуть, найбільшою у світі. Компанія володіє понад 25 тис.  зарядних пристроїв у всьому світі, які швидко заряджають автомобілі Tesla за 15 хвилин. 

 

У світі існує значна кількість мереж зарядних станцій для електромобілів, проте вони не увійшли у рейтинг через значно меншу кількість зарядних точок (портів), адже вони переважно є регіональними (США, Великобританія, інші країни світу). Проте мережі зарядних станцій розвиваються, з’являються нові додаткові послуги для власників електромобілів, створюються програми лояльності, тобто цей сегмент ринку є перспективним а має усі можливості для подальшого розвитку.