image

Як студент із Києва за 2 роки створив еко-бізнес: автопарк електротаксі на Renault ZOE

05.06.2019Мрозакевич Роман

В рамках семінару "Як заробити на електромобілях", організованого компанією Фарадей та Зеленою школою, Ігор Вознюк, 23-річний власник автопарку електротаксі розказав, як він організував власний бізнес та з якими проблемами зіштовхнувся.

 

Ідея відкрити бізнес на електротаксі прийшла на ще на парах, навчаючись в університеті М.Драгоманова, коли Ігор побачив новину про "безвідсоткові" кредити на електромобілі. 

 

Бізнес почали спільно з одногрупником, взявши в оренду електромобіль Nissan Leaf. Прорахувавши економіку, та зрозумівши, що у Києві недостатньо швидкісних зарядних станцій, одногрупники купили електромобіль Renault Zoe. 

 

Через деякий час закупили ще декілька електромобілів Renault ZOE з Європи. При цьому більшість електромобілів було куплено саме "лізингових" - без акумуляторів, завдяки чому електромобілі обходилися значно дешевше. Про те, як імпортувати "лізингові" електромобілі з Європи розповів Павло Савченко.

 

Для одного із електромобілів Renault ZOE, було поставлено акумулятор від Nissan Leaf. Цей електромобіль ще й досі без проблем працює у таксі - вже майже 2 роки.

 

Зараз Ігор приймає в автопарк також електромобілі від партнерів, гарантуючи терміни окупності близько 1,5 роки. 

 

бізнес на електротаксі

 

Повний відеозапис доповіді Ігоря Вознюка (30 хвилин), де він розповідає про всі "підводні камені" цього бізнесу, можна переглянути на нашому YouTube-каналі: https://youtu.be/rfaycO3xYyo