image

ТОП-10 найбільших виробників зарядних станцій для електромобілів у світі

22.07.2022Ромацова Ангеліна

На ринку зарядних станцій для електромобілів домінують великі компанії, зокрема ABB (Швейцарія), Shell (Нідерланди), ChargePoint (США), Tesla (США), BYD (Китай) та інші. Вони розробляють продукти та пропонують послуги для екосистеми зарядки електромобілів (Marketsandmarkets). 

pastedGraphic.png

Найбільші виробники зарядок для електромобілів у світі, 2021 р. 

 

Наведемо коротку характеристику компаній, які увійшли до нашого рейтингу:

 

 pastedGraphic_1.png

Tesla – всесвітньовідомий виробник електромобілів та зарядних пристроїв до них, які продаються в усьому світі. Також компанія має приблизно 3400 станцій Supercharger і понад 31000 розеток для зарядки електромобілів, і це робить Tesla однією з компаній, які мають найбільшу мережу станцій швидкої зарядки. Пристрої V3 Supercharger можуть видавати до 250 кВт і зберігати цю швидкість заряджання протягом тривалого часу. Tesla отримала звання оператора зарядної мережі з найвищою середньою швидкістю зарядки. 

 

 

pastedGraphic_2.png

Швейцарська компанія ABB є одним із найпоширеніших брендів у світі з виробництва пристроїв швидкої зарядки електромобілів. Компанія є провідною в секторі електрообладнання, і з 2010 року вона продала більше 460 тис. зарядних пристроїв для електромобілів, 21 тис. з яких - з постійним струмом.

 

Шведсько-швейцарська АВВ нещодавно була в центрі уваги через презентацію Terra 360, яка заряджає електромобіль за 15 хвилин. Компанія планує розгорнути мережу заправок для електромобілів в Північній Америці, Латинській Америці та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні до кінця 2022 року. 

 

 

pastedGraphic_3.png

Іншим важливим гравцем на світовому ринку зарядних пристроїв є компанія Siemens, яка виробляє зарядні пристрої для електромобілів під суббрендом VersiCharge у США.

 

Німецький технологічний гігант створює рішення для зарядки змінним струмом і, як і ABB, також виробляє високошвидкісні зарядні станції постійного струму під брендом Sicharge.

 

 

pastedGraphic_4.png

Компанія Tritium, заснована молодими підприємцями в Австралії у 2001 році, на сьогоднішній день є одним із найбільших у світі виробників пристроїв швидкої зарядки постійного струму.

 

Компанія займає 20% європейського ринку та 16% ринку США. У лютому 2022 року вона оголосила про відкриття свого другого заводу.

 

 

pastedGraphic_5.png

TELD займає понад 20% ринку зарядних станцій для електромобілів у Китаї, водночас працює над моніторингом ризиків і системами раннього попередження про помилки, щоб забезпечити найбезпечнішу послугу зарядки.

 

 

pastedGraphic_6.png

EVBox — нідерландський виробник зарядного обладнання, який здійснює більшість своїх операцій у європейських країнах. Компанія виробляє зарядні пристрої для електромобілів. Його придбала французька компанія з передачі електроенергії ENGIE у 2017 році та швидко вийшла на світовий ринок, щоб розширити мережу продажів.

 

 

pastedGraphic_7.png

Іспанський виробник зарядних пристроїв для електромобілів Wallbo x є одним із найбільш відомих у світі брендів для користувачів електромобілів. Виробляючи портативні та домашні/робочі розумні зарядні пристрої, компанія, що базується в Барселоні, продала на сьогоднішній день понад 100 тис. зарядних пристроїв.

 

Іспанська компанія Wallbox виробляє зарядні пристрої для заряджання електромобілів постійним струмом під назвою Supernova. Wallbox Supernova потужністю 65 кВт загострює цінову конкуренцію на ринку з вдвічі дешевшою продукцією в порівнянні з аналогічними рішеннями. Компанію, яка окрім Supernova розробляє більш потужні зарядні рішення потужністю 150 кВт і навіть 250 кВт, у 2021 році було виведено на фондовий ринок за угодою SPAC.

 

 

pastedGraphic_8.png

Ірландська компанія Eaton займає значні позиції серед компаній, які виробляють зарядні станції для електромобілів на світовому ринку. Eaton, який придбав швейцарську компанію Green Motion у березні 2021 року, інвестує значні кошти у виробництво зарядного обладнання, особливо рішень для заряджання змінним струмом під назвою xChargeIn, які призначені для використання на громадських і приватних паркінгах і автомагістралях.

 

 

pastedGraphic_9.png

Французька багатонаціональна корпорація Schneider Electric розпочала свою діяльність із виробництва зарядних станцій досить пізно та намагається збільшити свою присутність на ринку з більш дешевими зарядними рішеннями зарядок змінним струмом. Серед рішень, що продаються під EVlink, є зарядні пристрої постійного струму, які можуть працювати на 24 кВт. Але, безумовно, компанія не може розробляти такі продукти, як її конкуренти на ринку електрообладнання - ABB і Siemens.

 

 

pastedGraphic_10.png

Німецький постачальник автомобільних запчастин Webasto спеціалізується на виробництві акумуляторів і зарядних пристроїв. Практично в кожній країні Європи можна знайти настінні зарядні пристрої Webasto, які в основному використовуються для заряджання змінним струмом й придатні для дому та офісу. Сімейна компанія Webasto зі штаб-квартирою в Стокдорфі поблизу Мюнхена прагне стати лідером на ринку прямих продажів кабелів для зарядки електромобілів у Північній Америці.

 

Очікується, що у 2022 році ринкова частка компанії в цьому сегменті зросте до понад 40%, а у 2021 р. нею продано 400 тис. зарядних пристроїв для електромобілів. Зарядні пристрої для електромобілів німецької компанії Webasto можна використовувати для зарядки електромобілів від побутових і промислових розеток потужністю до 7,7 кВт. Автоматичне розпізнавання адаптера та обмеження струму в поєднанні з моніторингом температури гарантують, що умови перевантаження або перегріву не виникнуть під час заряджання (Licarco).

 

 

Відзначимо, що конкуренція на ринку електромобілів загострюється через значне зростання попиту, що змушує виробників покращувати технічні характеристики продукції, розширювати асортимент, використовувати гнучке ціноутворення. Подальші перспективи ринку електромобілів досить значні – експерти прогнозують подальше зростання попиту на них, розширення ринку та збільшення продажів.